Makijaż – garść istotnych podpowiedzi

Makijaż brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany obszar  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go prawidłowo wykonywać? Zamiast od razu zakładać własną porażkę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni eksperta. A ten rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, kiedy już opanujesz pewne podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to nawet w czasie jazdy pociągiem do pracy.
Wim Hof
Daj sobie jednakże trochę czasu na owe szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, gdy za parę minut musisz wyjść do pracy albo na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie owych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy efekt osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór koloru podkładu. Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, musimy szczególną wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, zatem każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie winnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie uwydatnią niedoskonałości naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *